Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Bardejovské Kúpele

Kúpele Bardejovské Kúpele - RezervácieKúpele Bardejovské Kúpele - Fotogaléria

Kúpele Bardejovské Kúpele - Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele ležia 5 km severne od mesta Bardejov, v malebnom údolí Karpát, v Nízkych Beskydách, na severovýchodnom Slovensku v oblasti bohatej na minerálne vody. V tesnej blízkosti sa vypína pohorie Magury (902 m), ktoré chráni celé kúpeľné údolie pred vetrami a prudkými poveternostnými zmenami. Je to prirodzená ochranná hradba od východu i západu. Nadmorská výška doliny sa pohybuje od 279 m pri vyústení po 690 m pri prameni Bardejovského potoka.

Podnebie kúpeľov je mierne, vnútrozemské. Priemerná ročná teplota je 20°C. Vzduch je čistý, presýtený živicovou vôňou storočných ihličnatých stromov. Práve zemepisná poloha a podnebie je dôležitým predpokladom pre úspech klimatickej liečby v ktoromkoľvek ročnom období.

Úspech Bardejovských Kúpeľov zabezpečuje predovšetkým kvalita bardejovských liečivých zdrojov - alkalicko-slano-železnatých, studených minerálnych vôd, výhodná poloha v chránenom údolí, vzdialenom od mestského ruchu a výhodné klimatické podmienky. Liečia sa tu choroby tráviaceho ústrojenstva, nešpecifické choroby horných dýchacích ciest a stavy po celkovej fyzickej a psychickej vyčerpanosti. Pitné kúry a balneoterapiu doplňuje fyzikálna a medikamentózna liečba, liečebný telocvik a ďalšie účinné metódy.

Kúpele disponujú celkovým počtom lôžok 1250, rozčlenených v kúpeľných hoteloch OZÓN, ASTÓRIA, FRANTIŠEK a v ich depandancoch. V týchto kúpeľných hoteloch sú pre kúpeľných hostí zabezpečované ubytovacie, stravovacie a doplnkové služby. Jednotlivé kúpeľné hotely sú priamo prepojené s Kúpeľným domom, kde je sústredené poskytovanie všetkých liečebných procedúr. Toto prepojenie vytvára ucelený komplex, čo ocení každý hosť Bardejovských Kúpeľov. Neodmysliteľným zážitkom je prechádzka kúpeľnými parkami a lesnými chodníkmi v areáli ako aj v blízkom okolí. Nemenej zaujímavý je aj spoločenský život s množstvom kultúrnych a športových podujatí, ktorý oslovuje každého návštevníka kúpeľov.

Čaro Bardejovských Kúpeľov, ktoré sú síce rozlohou malé, ale nesmierne bohaté na históriu a liečebné úspechy, spočíva v tom, že kto ich navštívil raz, ten sa sem vracia znova a znova. Za dlhú dobu existencie od prvej písomnej zmienky z roku 1247 už navštívilo Bardejovské Kúpele mnoho významných osobností - napríklad Mária Lujza, dcéra cisára Františka I. a neskôr druhá manželka cisára Napoleona, ruský cár Alexander I, manželka cisára Františka Jozefa I. Alžbeta prezývaná Sissi, ktorej socha sa vyníma v kúpeľnom parku.

Doprava

Letecky
Praha - Košice,
Bratislava - Košice,
Poznámka: Z Košíc diaľkovým autobusom do Bardejovských Kúpeľov.

Železnicou
-z Bratislavy do Košíc a odtiaľ autobusom do Bardejovských Kúpeľov
- z Bratislavy cez Kysak do Prešova a Bardejova.

Autom
Diaľnicou a cestou I. triedy E 50
z Bratislavy cez Žilinu do Prešova,
z Prešova cez Kapušany do Bardejova.

Diaľnicou a cestou I. triedy E 50
- z Bratislavy cez Žilinu do Popradu,
- z Popradu cez Starú Ľubovňu do Bardejova..

Diaľkové autobusy
z Prahy
z Brna
z Bratislavy
zo Žiliny
z Banskej Bystrice
zo Zvolena
z Popradu
z Vysokých Tatier
z Košíc
z Prešova


Kúpele Bardejovské Kúpele - Úvod
Kúpele Bardejovské Kúpele - Indikácie
Kúpele Bardejovské Kúpele - Pobyty
Kúpele Bardejovské Kúpele - Ubytovanie
Kúpele Bardejovské Kúpele - Voľný čas
Kúpele Bardejovské Kúpele - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.