Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Liečba
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Brusno

Kúpele Brusno - RezervácieKúpele Brusno - Fotogaléria

Kúpele Brusno -

Kúpele Brusno prešli v roku 2007 veľkou rekonštrukciou a v súčasnosti ponúkajú vysokú kvalitu za naozaj prijateľnú cenu.

História kúpeľov sa datuje od začiatku 19. storočia, avšak minerálne pramene poznali obyvatelia už  roku 1812 a  v tomto roku sa začali  pramene už aj  liečebne využívať. Prvá výstavba kúpeľov sa začala v roku 1834. Záujem niekoľkonásobne prevyšoval kapacitné možnosti kúpeľov a preto sa začalo s výstavbou nového Liečebného domu Poľana. V prevádzke je od roku 4. novembra  1985.  V septembri roku 2007 je LD Poľana po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii.

Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského Rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo, v nadmorskej výške 424m. Najväčšou pýchou  našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho, krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užije chvíle pokoja a oddychu. Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na  dominantnú Prašivú s najvyšším vrchom Veľká Chochuľa v nadmorskej výške 1 753m.

Kúpeľné miesto je charakterizované ako oblasť s mierne stimulujúcou klímou. Profesionálne služby a kvalifikovaní tím pracovníkov „pod jednou strechou“ Vám zabezpečí príjemne strávený pobyt.

Dopravné spojenie

Brusno je vzdialené 20 km od Banskej Bystrice, 228 km od Bratislavy, 288 km od Viedne, nachádza sa na trase I. triedy č. 66, na úseku Banská Bystrica – Brezno

Cestná doprava: Bratislava-Nitra-Banská Bystrica-BRUSNO
                           Žilina-Martin-Banská Bystrica-BRUSNO
                           Prešov-Poprad-Brezno-BRUSNO
                           Košice-Rožňava-Brezno-BRUSNO

Železničná doprava: železničná stanica Brusno, Banská Bystrica

Letecká doprava: letiská Viedeň, Bratislava, Sliač, Poprad – z týchto letísk zabezpečujeme dovoz priamo do kúpeľov.Kúpele Brusno - Úvod
Kúpele Brusno - Indikácie
Kúpele Brusno - Pobyty
Kúpele Brusno - Liečba
Kúpele Brusno - Ubytovanie
Kúpele Brusno - Voľný čas
Kúpele Brusno - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.