Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Liečba
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Brusno
Fotogaléria Voľný čas

Voľný čas, šport a kultúra

Aktívny oddych, relaxácia, rekondičné cvičenia i šport sú významnou súčasťou liečebných a relaxačných pobytov v kúpeľoch. Pravidelne sa tu konajú tanečné večierky, rôzne kultúrno-spoločenské podujatia – vystúpenie folklórnych, tanečných skupín a hudobno-zábavných a estrádnych programov.

Priamo v areáli nájdete reštauráciu s denným a nočným barom a pizzériou.  Spoločenské priestory kde si môžete zahrať biliard, stolný tenis, stolový futbal, šach či iné zábavné hry.

V areáli kúpeľov sa rozprestiera prekrásny kúpeľný park s možnosťou prechádzok v každom ročnom období.

Priaznivci športu môžu tráviť príjemné voľné chvíle na tenisových a volejbalových kurtoch. K dispozícii je možnosť zapožičania horských bicyklov a zaplávať si v krytom bazéne. Pre golfistov je k dispozícii 18 jamkové golfové ihrisko na Táloch. V jazdeckých  areáloch v blízkom okolí sa organizujú kurzy jazdy na koňoch a poníkoch pre dospelých i pre deti. 

Do najbližšieho okolia, ale i do väčších vzdialeností vedú chodníky, turistické cesty, ktoré poskytujú možnosti vychádzok a príjemný odpočinok. Cez Brusno vedie niekoľko označených cykloturistických trás.

V letnom období sú vhodné podmienky pre vodnú turistiku na druhej najdlhšej rieke Slovenska – na Hrone. Hron a jeho okolie okrem splavovania možno využívať aj na iné športové aktivity, predovšetkým na rybolov a na člnkovanie. 

Zima ponúka návštevníkom kúpeľov rozmanité možnosti zimných športov v neďalekých lyžiarskych strediskách Nízkych Tatier. Perfektne upravené svahy sánkarských a lyžiarskych dráh v lyžiarskych strediskách do vzdialenosti 25 km, regionálneho až svetového významu (napr. Mýto pod Ďumbierom, Tále, Osrblie, Donovaly, Králiky, Šachtičky, Selce) s využitím lyžiarskej škôlky a školy s kompletným servisom, Vám zaručia bezstarostné chvíle oddychu a zimných radovánok aj vo večerných  hodinách. Z vybratých športových podujatí napr. Majstrovská sveta v biatlone v Osrblí, Európsky pohár pretekov psích záprahov na Donovaloch, krnačkové preteky, Biela stopa SNP. Priamo v obci Brusno sa nachádza lyžiarsky vlek pre menej náročných lyžiarov, sánkárov a dobre upravené bežecké trate.

Zájazdy do Nízkych či Vysokých Tatier presvedčia návštevníka o jedinečnosti slovenskej prírody. Chránené prírodné rezervácie poskytujú nevšedné zážitky a trvalé spomienky.

Kúpele ležia v strede Slovenska, odkiaľ je veľa možností na organizovanie kultúrnych podujatí 
na všetky svetové strany.  Za poznaním sa môžete vybrať na návštevu okresného mesta Banská Bystrica – s historickým centrom so zaujímavou architektúrou, múzeami a galériami, Brezna s historickým námestím a Horehronským múzeom. Pre milovníkov opery a divadiel sú pripravené zájazdy na predstavenia do Štátnej opery v Banskej Bystrici alebo činohry J. G. Tajovského vo Zvolene.

Každoročne sú organizované jarmoky, kde ponúkajú výrobky starých remesiel. Výnimočnú atmosféru majú Majstrovstvá sveta vo varení halušiek v Tureckej.  Pre návštevníkov s deťmi je atraktívna jazda Čiernohronskou železničkou s parnou lokomotívou na zrekonštruovanej 25 km dlhej trati Chvatimech – Čierny Balog.

Vo folklórnom duchu sú  organizované výlety na Horehronské dni spevu a tanca do Brezna, Heľpy...

V okolí kúpeľov sa nachádza ešte množstvo krás či už  v podzemí v podobe jaskýň, ale  i historické hrady a zámky a príroda, ktorá je neopísateľne krásna v každom ročnom období.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.