Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Soľná jaskyňa
 Ceny a rezervácie


Nimnica

Atraktivity a zaujímavosti okolia:

Vodná nádrž priehrady, cca 8 km dlhá a 1 km široká, je rekreačnou oblasťou s možnosťou vodných športov a rybolovu. Pešia turistika po okolitom lesoparku a do vzdialenejších Javorníkov je ideálnou pre náročnejších turistov.

Lednické Rovné smerom južným od kúpeľov sú známe sklárskou výrobou a Slovenským sklárskym múzeom. Neďaleká Ilava láka kaštieľom, v ktorom je Múzeum obchodu a reštaurácia. Južnejšie sa nachádza Trenčín - mestská pamiatková rezervácia so stredovekým hradom, ktorý patrí k najvýznamnejším hradným komplexom u nás. Priamo na hradnom brale sa nachádza rímsky nápis o víťazstve II. rímskej légie nad Germánmi v roku 179 s názvom tábora - Laugaritio. V súčasnosti je tabuľa viditeľná priamo z priestoru hotela Tatra v Trenčíne.

Približne 25 km severne od kúpeľov je mesto Žilina, mestská pamiatková rezervácia s viacerými múzeami, pomerne veľkým námestím s meštianskymi domami s arkádami okolo námestia.

V areáli kúpeľov a hotela NEPTÚN:

Možnosti bufetového občerstvenia, biliard, možnosť zakúpenia časopisov a dennej tlače, voľnopredajné procedúry pre jednotlivcov a skupiny, voľný maloodber minerálnej vody, kultúrno-rekreačné programy, knižnica - okrem kníh je možné zapožičanie športových pomôcok a spoločenských hier, bazén, minigolf, volejbalové ihrisko, stolný tenis, telocvičňa, fitnes, posedenie v občerstvovacích strediskách a salónikoch hotela NEPTÚN, letná terasa hotela NEPTÚN, hudobná produkcia v hoteli NEPTÚN - každý štvrtok, piatok a sobotu, upravené plochy na opaľovanie pri vode aj na súši, vodné športy na priehradnom jazere.

Ďalšie služby priamo v kúpeloch:

- poštové služby
- kozmetický salón, holičstvo, kaderníctvo, pedikúra, manikúra
- Vlnka - predaj štrikovacej vlny a drobných materiálov
- Kaviareň Múza - večerná diskoprodukcia pre mladých
- Chata pod Lesom - posedenia chatového typu

Mimo kúpeľného areálu:
- plavby výletnou loďou po priehrade (v letnej sezóne)
- salaš v obci Nimnica (ochutnávka mliečnych výrobkov)
- rybolov (možný len s rybárskym lístkom)
- zber húb (v hubárskej sezóne)
- lyžovanie v dobre vybavených lyžiarskych strediskách Čertov, Mojtín, Podjavorník, Portáš
- návštevy kultúrnych a historických pamiatok a múzeí: Národopisné múzeum a kaštieľ Orlové, Múzeum skla Lednické Rovne, Považský hrad, Súľov, Rajecká Lesná - slovenský Betlehem, Manínska tiesňava

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.