Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Konferencie
 Ceny a rezervácie


Vyšné Ružbachy
Fotogaléria RUZ-volny-cas

Leto

V rámci voľného času môžete absolvovať viac či menej náročné turistické výlety po trasách v okolí Vyšných Ružbách, do Slovenského Raja alebo Vysokých Tatier. Neďaleké poľské mestá Nowy Targ a Nowy Sacz istotne zlákajú mnohých turistov k návšteve známych trhovísk. V lete môžete ďalej pešo alebo na bicykli prejsť trasu Červený kláštor – Lesnica - Szcawnica (Poľsko). V kúpeľoch sú vyznačené tzv. kyslíkové trasy s troma stupňami obtiažnosti (dlhé 3 – 20 km). K športovému vyžitiu slúžia aj vhodné cyklistické trasy v okolí (možnosť vypožičania bicyklov). Pobyt u nás môžete stráviť na známom letnom kúpalisku, IZABELA, ktoré má uprostred ostrovček porastený smrekmi a je zásobované vodou z minerálneho prameňa rovnakého názvu.

Zima

K dispozícii je osem lyžiarskych vlekov v známom lyžiarskom areáli Červená hora Vyšné Ružbachy s dĺžkami od 200 do 1 200 m (vzdialených 1,5 km od kúpeľov), na svahoch s rôznym stupňom náročnosti. Štyri z nich sa nachádzajú v časti areálu SKI PARK Vyšné Ružbachy, s umelým zasnežovaním, mechanickou úpravou zjazdoviek, lyžiarskou školou, požičovňou lyží, ski servisom a možnosťou nočného lyžovania. Ponúkame aj novinku - jazdenie na lyžiach ťahaných koňom či vyhliadkovú jazdu na saniach. V blízkom okolí sú tiež dobré možnosti využívania individuálnych bežeckých trás.

Celoročne

Pre našich klientov organizujeme pravidelné spoločné výlety s návštevami rôznych prírodných ako aj historických atraktivít blízkeho aj vzdialenejšieho okolia. K dispozícii je aj jazdecký areál s koňmi, kde si v rámci rekreačného jazdenia môžete vybrať jazdenie v prírode s trénerom, jazdenie v jazdiarni, lekcie jazdenia a vozenie detí. V rámci liečebného jazdenia je to hipoterapia – liečebné jazdenie a hiporehabilitácia. Taktiež môžete urobiť niečo pre svoje zdravie a dopriať si relax výberom niektorej z liečebných procedúr ponúkaných celoročne na voľný predaj, prípadne si zaplávať v krytom bazéne. K dispozícii je fitness, sauna, masáže a iné relaxačné procedúry. Viackrát do týždňa sa organizujú tanečné večery so živou alebo reprodukovanou hudbou v kúpeľnej kaviarni v Bielom Dome ako aj rôzne iné zaujímavé kultúrne podujatia (koncerty, športové turnaje a iné).

Okolie

Hrady: Stará Ľubovňa, Kežmarok, Spišský hrad - UNESCO - najväčší v strednej Európe, Niedzica - zámok v Poľsku
Skanzen: Stará Ľubovňa - ľudová architektúra v prírode
Kaštieľ - Strážky: Slovenská národná galéria
Sakrálne pamiatky: Spišská kapitula - sídlo biskuptstva a seminár, Kežmarok - evanjelický a artikulárny kostol, Levoča - historické mesto, Kostol sv. Jakuba - najvyšší krídlový oltár na svete, Červený Kláštor - kamaldulsko-kartuziánsky kláštor
Pútnické miesta - Litmanová, Levoča
Jaskyne: Tatranská Kotlina - Belianska vápencová, Dobšinská ľadová
Prírodné zaujímavosti: Národné parky: Slovenský raj - Prielom Hornádu, Pieniny - plavba plťou po rieke Dunajec, Vysoké Tatry

Služby

V liečebnom dome Travertín I. sa nachádza kaderníctvo/holičstvo, kozmetický salón, predajňa kvetov, predajňa tlače, požičovňa športových potrieb (tenis, stolný tenis, bicykle, volejbal). Kúpele zabezpečujú pre klientov odvoz a dovoz batožín z autobusovej zastávky Vyšné Ružbachy. Za úhradu zabezpečíme odvoz a dovoz klientov do kúpeľov aj z iných miest.

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.