Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Vitálny svet Wellnea
 Kúpalisko Dudinka
 Ceny a rezervácie


Dudince - LD Rubín a Smaragd

Región Hont

Dediny i laznícke samoty južného Slovenska ponúkajú oddychové, ale i poznávacie pobyty v nerušenom, tichom, podhorskom prostredí, ktoré je bez výskytu priemyselných závodov, či fabrík. Oblasť Hontu upúta hlavne prírodnými scenériami a zaujímavosťami, ako je okolie hradu Čabraď, arborétum Rykynčice, Trúbiaci kameň v Sucháni, okolie Litavy a mnohé ďalšie krásne zákutia. Rozsiahle listnaté lesy Krupinskej planiny dávajú príležitosť pre poľovníctvo a pozorovanie divej zveri, ale i pre pešiu turistiku. Zaujímavým spestrením môže byť návšteva vinohradníckych lokalít spojená s spoznávaním vinohradníckych, či vinárskych prác i s degustáciou ušľachtilých alebo hybridných odrôd hrozna a vín, dopestovaných bez chemického ošetrenia. Neodmysliteľnou zložkou návštevy Hontu je blízky kontakt s domácimi, ich pohostinnosť a dobrosrdečnosť. Neobyčajne živé ľudové tradície akými sú nosenie kroja ako bežného odevu v Hrušove a Plachtinciach, zvyklosti hlavne na Fašiangy, Veľkú Noc, Vianoce, ľudový spev a tanec, remeslá, tvoria typický kolorit tejto oblasti.    

Obec Hrušov leží na južných svahoch Krupinskej planiny v trojuholníku miest Šahy, Krupina a Veľký Krtíš, na území regiónu Hont, ktorý je známy predovšetkým výrobou kvalitných vín...  

Hontianska paráda je agroturistický regionálny festival ľudovej kultúry v prírodnom prostredí hrušovských lazov, ktorý okrem folklórnych prejavov (tanec, spev, zvyky) ...  

Mestský dom
Dvojpodlažná trojtraktová neobaroková budova so stredným trojosovým a bočnými jedno-osovými rizalitmi, z ktorých prostredný má manzardovú ihlancovú strechu.

Termálne kúpalisko Podhájska 
Na juhu Slovenska v tichej dedinke sa nachádza pozoruhodné termálne kúpalisko s výraznými liečivými účinkami - Podhájska.   

Kaštieľ Sv. Anton
múzeum Národná kultúrna pamiatkaAntolský kaštieľ vybudovala v 18. storočí na mieste stredovekého hradu rodina Koháryovcov.

Brhlovce
Skalné obydlia - expozícia ľudovej architektúry a bývania - pamiatková rezervácia  

Sebechleby.
V 16 a 17 storočí boli viac ráz ťažko poškodené tureckými nájazdmi. K tomuto obdobiu sa viaže i sfilmovaná povesť Sebechlebskí hudci. V 16 storočí sa v obci konali zasadnutia Hontianskej stolice. 

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.