Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Wellness a konferencie
 Ceny a rezervácie


Kúpele Nový Smokovec

Kúpele Nový Smokovec - RezervácieKúpele Nový Smokovec - Fotogaléria

Kúpele Nový Smokovec - Kúpele Nový Smokovec patria k najznámejším klimatickým kúpeľom, sú situované v centre Tatranského národného parku (TANAP) v nadmorskej výške 1018 m na úpätí Slavkovského štítu. Ako klimatické kúpele vysokohorského charakteru majú ideálnu južnú polohu uprostred ihličnatých lesov a od severu sú obklopené veľkolepými horskými štítmi Vysokých Tatier. Poloha kúpeľov priamo v turistickom centre mesta Nový Smokovec vytvára výborné podmienky na turistické a športové aktivity. Kúpeľní hostia môžu využívať lyžiarske zjazdovky, bežecké lyžiarske trate, turistické chodníky.

Podľa švajčiarskej klasifikácie sú tieto klimatické kúpele zaradené do klimatoterapeutickej oblasti so stupňom stimulácie 2 s ionizujúcim stupňom vyššej polohy. Nízky tlak vzduchu, vplývajúci z vysokohorskej polohy, ročne priemerne 1850 hodín slnečného svitu, čistý, bezprašný, ozónom a voňavými silicami presýtený vzduch, priemerná vlaha ako aj vyrovnaná priemerná teplota umožňujú nadmieru zotavujúci pobyt.

Priaznivé klimatické podmienky, čistý horský vzduch, nádherná príroda hôr a ihličnatých lesov a moderné liečebné metódy tu vytvárajú účinné podmienky pre úspešnú liečbu niektorých chorôb, vyvolaných poruchami metabolizmu a žliaz s vnútornou sekréciou /ľahké a stredne ťažké tyreotoxikózy, stavy po operácii štítnej žľazy/. Úspešne sa tu liečia nešpecifické choroby dýchacích ciest /chronické bronchitídy, bronchiálna astma, stavy po opakovaných zápaloch pľúc/ a niektoré choroby z povolania /následky poškodenia dýchacích ciest leptavými parami, plynmi a dráždivými prachmi/. Dobré výsledky sa tu dosahujú u pacientov s ľahšími formami psychoneuróz, psychoastenie a neurotických stavov, ako aj stavov pri všeobecnej psychickej a fyzickej vyčerpanosti.

Kúpele Nový Smokovec - Úvod
Kúpele Nový Smokovec - Indikácie
Kúpele Nový Smokovec - Pobyty
Kúpele Nový Smokovec - Ubytovanie
Kúpele Nový Smokovec - Voľný čas
Kúpele Nový Smokovec - Wellness a konferencie
Kúpele Nový Smokovec - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.