Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice - RezervácieKúpele Sklené Teplice - Fotogaléria

Kúpele Sklené Teplice -

Liečebné termálne kúpele a.s. Sklené Teplice ležia na úpätí Štiavnických vrchov v idylickej doline, zo všetkých strán obklopené bohatými ihličnatými a listnatými lesmi. Čarokrásne údolie leží medzi Hliníkom nad Hronom a obcou Podhorie pri Banskej Štiavnici.

Kúpele Sklené Teplice sú v nadmorskej výške 400 m. Priemerná ročná teplota 7C je pre pacientov príjemná a aj zimné obdobie je tu mierne. Obec so svojou vynikajúcou polohou sa dá považovať za akúsi imaginárnu bránu do turistického raja - Štiavnických vrchov. Návštevníci Sklených Teplíc sa preto môžu okrem bežnej kúpeľnej liečby venovať aj aktívnej turistike a obdivovať krásy prírody alebo diela ľudských rúk z dôb dávno minulých.

V súčasnosti v Sklených Tepliciach vyviera 14 prameňov. Využívajú sa aj umelé hĺbkové vrty a studne až do hĺbky 1600 m. Sú to najvýznamnejšie pramene vulkanického pásma. Chemickým zložením patria k prírodným slabo mineralizovaným, síranovým, vápenato - horečnatým, horúcim, hypotonickým vodám s celkovou mineralizáciou 2456 mg.l-1. Fyzikálno - chemické vlastnosti termálnych vôd predurčili kúpele v Sklených Tepliciach na liečbu pacientov s chorobami pohybového aparátu a chorobami nervového ústrojenstva.

Teplota prameňov je od 37 C do 52,3 C u umelých vrtov až 59 C. Na tvorbe termálnych vôd sa podieľajú sedimentárne horniny druhohôr a vulkanické horniny tzv. Štiavnického ostrova. Pochádzajú z pozdĺžnych dolomiticko - vápencových vrstiev. Ich infiltračné územie je neďaleko od miest výverov. Všetky pramene majú príbuznú chemickú skladbu a fyzikálne vlastnosti. Okrem termálnych prameňov tu vyvierajú i teplice s menším obsahom minerálií. 


Kúpele Sklené Teplice - Úvod
Kúpele Sklené Teplice - Indikácie
Kúpele Sklené Teplice - Pobyty
Kúpele Sklené Teplice - Ubytovanie
Kúpele Sklené Teplice - Voľný čas
Kúpele Sklené Teplice - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.