Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Poloha
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Smrdáky

Kúpele Smrdáky - RezervácieKúpele Smrdáky - Fotogaléria

Kúpele Smrdáky - Liečebný dom Mier

Kúpele Smrdáky sú tou najlepšou adresou pre liečbu psoriázy a ekzémov, lokálnych dermatitíd, akné a artritickej psoriázy. Všetky tieto obtiažne a úporné ochorenia pokožky sú práve v týchto kúpeľoch úspešne liečené vďaka jedinečnému prírodnému fenoménu: mimoriadne silne mineralizovanej vode, obsahujúcej viac ako 3.400 mg minerálnych solí na liter a obsahom sírovodíka, ktorý patrí k najvyšším v Európe: až 680 mg/liter.

Tento dar prírody je základnou odpoveďou na otázku, prečo mnohé tisíce návštevníkov kúpeľov s kožnou chorobou tu našli vyslobodzujúcu úľavu od svojich trápení s pokožkou. Prírodné liečebné kúpele Smrdáky - to je dlhodobými skúsenosťami overená pomoc ľuďom každého veku, trpiacim chorobami pokožky. Dospelí aj deti tu nachádzajú nielen úľavu a uzdravenie, ale aj sebavedomie a psychickú pohodu, o ktoré ich choroba pripravila.

Kúpele sa nachádzajú na Záhorí, neďaleko okresného mesta Senica, asi 80 kilometrov od Bratislavy a 60 kilometrov západne od Piešťan. Pri použití leteckej dopravy je možné využiť pravidelné linky do Viedne, alebo Bratislavy, odkiaľ zaisťujú transfer kúpele vlastnou dopravou.

Prírodné liečebné kúpele Smrdáky sú súčasťou a.s. Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Areál kúpeľov v priebehu stopäťdesiat rokov budovania zrástol s obcou Smrdáky a spolu predstavujú pokojné, tiché miesto uprostred idylicky zvlnenej vidieckej krajiny západného Slovenska. Čarovný rozsiahly kúpeľný park prechádza postupne do otvorenej panenskej prírody. Mierne klimatické podmienky, pokoj a čistý vzduch priaznivo vplývajú nielen na liečbu, ale aj na relaxáciu pacientov a kúpeľných hostí.

Sírovodíková minerálna voda je prírodným liečivým zdrojom kúpeľov Smrdáky. Je to minerálna voda s vysokým obsahom solí - na bázi najmä Na, Mg a Ca (3400 mg/l), ale hlavne terapeuticky účinného sírovodíka (680 mg/l). Tieto hodnoty zaraďujú smrdácku minerálnu vodu k najkoncentrovanejším sírnym vodám v Európe. Minerálna voda sa vyznačuje charakteristickým zápachom a neobyčajnými účinkami pri liečbe niektorých, zvĺášť kožných ochorení.

Sírne bahno je peloid vznikajúci pretekaním sírovodíkovej vody cez sprašové zeminy tejto oblasti. Vysoko účinné sírne peloidy sa používajú ako zdravotná pomôcka vo forme zábalov kĺbov a chrbtice.

Vo svete neexistuje vhodnejšie a výhodnejšie miesto pre liečenie chronických kožných ochorení.

Upozornenie:
Kúpele nie sú vhodné pre ľudí trpiacich astmou - sírovodík z mimoriadne koncentrovanej vody by mohol chorobu zhoršiť.


Kúpele Smrdáky - Úvod
Kúpele Smrdáky - Poloha
Kúpele Smrdáky - Indikácie
Kúpele Smrdáky - Pobyty
Kúpele Smrdáky - Ubytovanie
Kúpele Smrdáky - Voľný čas
Kúpele Smrdáky - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.