Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Vitálny svet
 Ceny a rezervácie


Kúpele Štós

Kúpele Štós - RezervácieKúpele Štós - Fotogaléria

Kúpele Štós - Kúpele Štós sa nachádzajú na juhovýchodnom Slovensku (56 km od Košíc) na hranici Spišského Rudohoria a Slovenského krasu. Ležia vedľa starej baníckej cesty z Medzeva do Smolníka, v malebnom prostredí zmiešaného lesa plného voňavých jedlí a smrekov. Prírodným liečivým faktorom Štósu je povzbudivá klíma (podľa švajčiarskej klasifikácie so stupňom 1) s typickými prvkami horského prostredia. Pre klimatickú liečbu majú kúpele mimoriadne vhodnú, na juh otvorenú polohu v nadmorskej výške 650 m.n.m s bohatstvom ihličnatých lesov v bezprostrednom okolí.

Tieto skutočnosti priaznivo vplývajú na klímu, ktorá vyniká neobyčajnou čistotou vzduchu, nasýteného ozónom a vôňou živíc. Zmiešaný les, teplotné inverzie, spolu s ostatnými činiteľmi vytvárajú veľmi dobré podmienky na liečbu akútnych i chronických ochorení dýchacích ciest, ochorení pľúc, prieduškovej astmy, alergií.

Prírodné prostredie kúpeľov tvorí lesopark architektonicky dotvorený potôčikom s kaskádami a fontánou. Súčasťou kúpeľného lesoparku je vyše 200 druhov vzácnych drevín a kvetov.

Devízou Kúpeľov Štós je poskytovanie SPELEOTERAPIE, čo je unikátna liečba horných dýchacích ciest poskytovaná v blízkej Jasovskej jaskyni. Kúpele majú v tejto liečbe dlhodobú tradíciu s veľmi dobrými liečebnými výsledkami.

Klimatická liečba má v Kúpeľoch Štós viac ako 120-ročnú tradíciu. V súlade s poznatkami modernej lekárskej vedy a praxe, je aj dnes v Štóse chápaná komplexne a pod vedením odborných lekárov dosahuje veľmi dobré liečebné výsledky.


Kúpele Štós - Úvod
Kúpele Štós - Indikácie
Kúpele Štós - Pobyty
Kúpele Štós - Ubytovanie
Kúpele Štós - Voľný čas
Kúpele Štós - Vitálny svet
Kúpele Štós - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.