Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt    

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice - RezervácieKúpele Trenčianske Teplice - Fotogaléria

Kúpele Trenčianske Teplice -

Kúpele Trenčianske Teplice - známe protireumatické kúpele ležiace v západnej časti Slovenska patria medzi najstaršie a najvyhľadávanejšie kúpele na Slovensku. Nové, zmodernizované kúpele s viac ako tisíc lôžkami ponúkajú celoročne komplexnú kúpeľnú liečbu vysokej medicínskej úrovne takmer dvadsaťtisíc pacientom zo Slovenska a zo zahraničia.

Kúpele ležia v západnej časti Slovenska. Nielen pre kúpeľnú liečbu, ale aj pre rekreáciu a šport majú Trenčianske Teplice priaznivú klímu. Hlavným činiteľom je nadmorská výška 272 metrov nad morom. Okolité zalesnené stráne a ideálna chránená poloha tvorí pre kúpele vhodné podmienky pre celoročnú prevádzku.

Kúpele Trenčianske Teplice patria medzi tie kúpele, ktoré si zachovali ráz čisto kúpeľného mesta. Vzduch je čistý, svieži, bez exhalátov priemyselných podnikov.

Balneologické optimum termálnej vody
 
Sírne termy v Trenčianskych Tepliciach sú unikátne vďaka optimálnej balneologickej teplote jednotlivých prameňov 37,7 – 40 °C, ktorá umožňuje ich priame použitie na vonkajšiu balneoterapiu bez potreby ohrievania, alebo ochladzovania.

Táto skutočnosť hrá dôležitú úlohu v liečebnom účinku, pretože sírovodík je vo vode rozpustený plyn, ktorý pri ohrievaní, ochladzovaní, alebo transporte rýchlo uniká do vzduchu. Miesta aplikácie tohoto vzácneho liečebného prvku sú v Trenčianskych Tepliciach umiestnené nad prameňmi, alebo v ich bezprostrednej blízkosti.

Reflexné zmeny, ktoré sú objektívnym prejavom bolesti pri chorobách pohybového ústrojenstva, sú charakteristické horším zásobovaním krvou zúženými kapilárami. Sírovodík prechádza cez pokožku do organizmu, kde tieto kapiláry rozširuje. Výskumné práce jednoznačne dokázali aj celkový analgetický účinok (zmiernenie bolesti) sírovodíka, ktorý sa zvyšuje nielen počas kúpeľa, ale aj po jeho skončení. Síra sa z pokožky naďalej vstrebáva po skončení procedúry, preto kúpeľným hosťom neodporúčame sprchovanie bezprostredne po kúpeli. 

Najpozoruhodnejšou stavbou Trenčianských Teplíc je budova Hammam.
Táto maursko arabská stavba, očarí návštevníka už hneď pri vstupe.Je to predovšetkým vďaka osvetleniu, ktoré cez zasklené otvory vytvára dojem hviezdnej oblohy. Hammam pôvodne slúžil ako vaňový kúpeľ. Bol to najdrahší kúpeľ tej doby v Trenčianskych Tepliciach. Dnes slúži Hammam pre kúpeľných hostí ako odpočinok po kúpeli a taktiež sa tu poskytujú masáže.


Kúpele Trenčianske Teplice - Úvod
Kúpele Trenčianske Teplice - Indikácie
Kúpele Trenčianske Teplice - Pobyty
Kúpele Trenčianske Teplice - Ubytovanie
Kúpele Trenčianske Teplice - Voľný čas
Kúpele Trenčianske Teplice - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.


Doporučené pobyty


Liečebný pobyt Trenčianske Teplice
Liečebný pobyt

Pre seniorov - Trenčianske Teplice
Pre seniorov

Relax víkend - Trenčianske Teplice
Relax víkend