Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Poloha
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Spa Aquapark
 Ceny a rezervácie


Kúpele Turčianske Teplice

Kúpele Turčianske Teplice - RezervácieKúpele Turčianske Teplice - Fotogaléria

Kúpele Turčianske Teplice -

Vitajte v oáze zdravia, vitajte v kúpeľoch Turčianske Teplice. Zabudnite na stres, zahoďte starosti a vstúpte do sveta vzácnej harmónie, liečivej termálnej vody a prekrásnej prírody. Zverte sa do rúk odborníkov a starostlivého zdravotníckeho personálu.

Vyskúšajte liečivé účinky špeciálnych procedúr,  obnovte vaše sily a chuť do života. Vyberte si z našej širokej ponuky to, čo vám vyhovuje a my urobíme všetko pre vaše pohodlie. Aby ste z našich kúpeľov odchádzali plní zdravia, energie, elánu a spokojnosti. V príjemnom prostredí budete mať čas venovať sa sami sebe, vlastnému telu i myšlienkam! 

Cena ľudského zdravia je nevyčísliteľná. V kúpeľoch Turčianske Teplice vám ju pomôže obnoviť skúsený tím odborníkov, lekárov, špecializovaných sestier, masérov a starostlivého zdravotníckeho personálu. Každá chvíľa, ktorú tu prežijete, vám pomôže získať energiu a zregenerovať telesné i duševné sily.

Kúpele so stáročnou históriou vyhľadávalo množstvo významných osobností, králi aj cisári. O turčianskej termálnej vode písali vedci i učenci. Dnes sú kúpele ideálnym miestom na relaxáciu, celkovú regeneráciu a liečbu. Z ponuky liečebných či relaxačných procedúr a terapií vyberú odborníci každému to najlepšie. K nerušenému pobytu prispejú aj pekne zariadené pohodlné izby, chutné zdravé jedlá, špeciálne diéty podľa odporúčania diétnych sestier a rady odborníkov na wellness. Nádherný kúpeľný park s množstvom vzácnych stromov, rastlín a vtákov poskytuje ideálne miesto na prechádzky a meditácie. Panenská príroda malebného Turca ponúka športové vyžitie v každom ročnom období.

Urobte niečo pre seba a svojich blízkych, dožičte si pobyt v  kúpeľoch v srdci Európy! Vyberte si z našej širokej ponuky a my urobíme všetko pre vašu spokojnosť.

Chcete byť zdravší, krajší, štíhlejší? Chcete sa dostať do formy, oddýchnuť si a získať pozitívnu energiu pre život? 

V kúpeľoch Turčianske Teplice ste na správnej adrese.

Najstaršia písomná zmienka o teplej vode - topluche (Aqua Calida) na mieste dnešných Turčianskych Teplíc pochádza z roku 1281. Jedinečná termálna voda v bazénoch a vaňových kúpeľoch vyviera z podložia pohorí Veľkej Fatry a Kremnických vrchov. Za sekundu vyvrie na povrch siedmimi prameňmi 30 l síranovo-hydrouhličitanovej vápenato-horečnatej hypotonickej vody s obsahom vyše 1 500 mg rozpustených minerálnych látok v 1 litri.

Sírany, hydrouhličitany, vápnik, horčík, železo a ďalšie pôsobia liečivo na množstvo chorôb. Pre vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru je turčianska minerálna voda výborná aj na pitné kúry, ktoré pôsobia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, pri žlčníkových a črevných ťažkostiach. Pri pitných kúrach sa podávajú aj turčianske minerálky Budiš, Fatra a Fatra Extra. Budiš sa odporúča najmä pri urologických problémoch, vzácne minerálne vody Fatra a Fatra Extra neutralizujú ph vnútorného prostredia, pôsobias proti záhe a dopĺňajú do tela potrebné minerály pri diétach a vypätí organizmu.

Bohato mineralizovaná termálna voda turčianskych kúpeľov má dokázateľne liečivé účinky na ochorenia pohybového aparátu, urologické, nervové a gynekologické ochorenia. Vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru sa využíva na pitné kúry ako prevencia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, proti žlčníkovým a črevným ťažkostiam. Teplota termálnej vody turčianskych prameňov sa pohybuje od 38 ş C do 47 ş C. "Modrý bázen" je napríklad výnimočný tým, že je postavený priamo na prameni (piscine).


Kúpele Turčianske Teplice - Úvod
Kúpele Turčianske Teplice - Poloha
Kúpele Turčianske Teplice - Indikácie
Kúpele Turčianske Teplice - Pobyty
Kúpele Turčianske Teplice - Ubytovanie
Kúpele Turčianske Teplice - Voľný čas
Kúpele Turčianske Teplice - Spa Aquapark
Kúpele Turčianske Teplice - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.