Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Číž

Kúpele Číž - RezervácieKúpele Číž - Fotogaléria

Kúpele Číž -

Slovenská republika je bohatá na výskyt prírodných minerálnych prameňov, na báze ktorých vyrástli v minulosti mnohé významné kúpeľné strediská. Svojimi liečivými účinkami sa medzi najvýznamnejšie radia aj kúpele Číž. Jódové kúpele Číž sú vizitkou Gemera. Ležia na strednom Slovensku pri maďarských hraniciach na juhu okresu Rimavská Sobota v nadmorskej výške 174 m.

Kúpele Číž ležiace pri ústí rieky Rimavy do Slanej v katastrálnom území obce Číž za svoj vznik vďačia objaveniu slanej jódobrómovej vody so značnou mineralizáciou (obsah jódu činí až 26 mg/l.). Tieto slovenské kúpele sú vybudované na základe hydrogeologických, balneologických výskumov a klinických verifikácií ich účinkov. Sľubný rozvoj kúpeľov pokračuje od roku 1862 (po objavení prameňov miestnym občanom pri kopaní studne), pričom s ich výstavbou sa začalo v roku 1980. Celoštátny význam kúpele nadobudli od roku 1956, kedy boli po rekonštrukcii a renovácii znovu uvedené do prevádzky ako kúpele 2. kategórie celoštátneho významu.

Liečebný komplex je vsadený do celoročne udržiavaného lesoparku, ktorý vytvára príležitosti na relaxačné prechádzky a oddych po liečebných procedúrach. Klimatické pomery kúpeľov aj ich okolia sú charakteristické zdravým slnečným, suchým a nedráždivým podnebím, vhodným aj na helioterapiu. Liečebný komplex je rozdelený na historickú časť, v ktorej možno obdivovať architektonicky zaujímavé dobové stavby a novšiu časť, ktorá nesie znaky modernej architektúry. Liečebné domy poskytujú možnosť ubytovania pre asi 220 pacientov, liečebný dom Milan je vyhradený pre detských pacientov v celkovej kapacite 60 lôžok.

Pre liečebné účely sa využíva prameň Hygiea s prírodnou liečivou stredne mineralizovanou jódovou, chlorido - sodnou , hypotonickou minerálnou vodou s vysokým obsahom lítia a brómu. Vyviera spontánne z hĺbky 15,7 m o teplote 18 °C, celkovej mineralizácii 11 615 mg/l, pH 8,4, výdatnosť 70 l/min. Priemerná ročná teplota oblasti je 12,5 °C a relatívna ročná vlhkosť je 65%.

Prečo sú tieto kúpele také jedinečné a prečo sa chcú naši pacienti čo najskôr vrátiť? Musíte sami vyskúšať atmosféru idylického kľudu, dobroprajných ľudí a vynikajúcich služieb. Týmto Vás chceme milí návštevníci pozvať, aby ste osobne prežili charakter našich kúpeľov!


Kúpele Číž - Úvod
Kúpele Číž - Indikácie
Kúpele Číž - Pobyty
Kúpele Číž - Ubytovanie
Kúpele Číž - Voľný čas
Kúpele Číž - Ceny a rezervácie
Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.