Kúpele |  Catering |  Austrália |  Ubytovanie |  Slovensko |  Referáty | 

Kúpele Slovenska

  ... zdravie, relax, pohoda ...
kúpele Slovenska lázně na Slovensku Slovakia spa
o nás    spolupráca    referencie    kontakt

 Kúpele Slovenska


 Úvod
 Indikácie
 Pobyty
 Liečba
 Ubytovanie
 Voľný čas
 Ceny a rezervácie


Kúpele Brusno

Kúpele Brusno - RezervácieKúpele Brusno - Fotogaléria


Prírodným liečebným prostriedkom v kúpeľoch je prírodná liečivá voda. Vyvierajú tu minerálne pramene stredne mineralizovaných, uhličitých, síranovo-hydrogénuhličitanových, vápenato-horečnato-sodných, slabo kyslých, studených, hypotonických minerálnych vôd.

Základom liečby pre choroby gastrointestinálneho systému sú dávkované pitné kúry prírodných liečivých vôd. Ich zloženie je bohaté na minerály, preto ju kúpele expedujú po celom Slovensku pod názvom „Prírodná liečivá voda Brusnianka“ plnené z prameňa Ondrej.

Pre svoje liečivé účinky sú minerálne vody aplikované aj klientom formou sedacieho bazéna, vaňového a perličkového kúpeľa. Plynové zložky oxidu uhličitého a sírovodíka tvoria základný prostriedok pre liečebné indikácie.

Liečba prírodnou liečivou vodou je prirodzeným liekom, ktorý organizmus dobre znáša a nevyvoláva žiadne vedľajšie účinky.

Kontraindikácie k liečbe

Kontraindikácie k chorobám obehového ústrojenstva

Fajčenie, aktivita reumatického procesu, infekčná endokartritída, pokojová alebo nočná dušnosť, klinické známky obehovej slabosti, ťažká forma angíny pectoris s častými záchvatmi a nízkou toleranciou námahy, sieňokomorový blok II. a III. stupňa, pokiaľ nebol implantovaný kardiostymulátor, malígny zvrat hypertonickej choroby, stavy po mozgových príhodách s výrazným obmedzením pohyblivosti a psychickej aktivity, pokojové bolesti dolných končatín pri obliteračných ochoreniach ciev dolných končatín, ťažké trofické defekty, diabetická nefropatia v stave retencie dusíkatých látok (kreatinim v sére nad 200 mikromolov).

Kontraindikácie k chorobám tráviaceho ústrojenstva

Ťažké poruchy výživy, malabsorpčný syndróm - s výnimkou v dorastovom veku, ťažká anémia (hemoglobím 100g/l a menej), opakované hematemézy a meléna. Obštrukcia alebo infekcia žlčových ciest, empyém žlčníka, pečeňová nedostatočnosť, ethylizmus, drogová závislosť, pooperačné stenózy, stavy vyžadujúce reoperáciu.

Kontraindikácie k chorobám z porúch látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou

Opakujúce sa ťažšie metabolické rozvraty, diabetická nefropatia v stave dusíkatých látok (kreatín vyšší ako 350 mikromolov).

Kontraindikácie k chorobe z povolania

Pokročilá nedostatočnosť pečene.


Indikácie / Diagnózy


choroby z povolania
   - chronické ochorenie pečene toxického pôvodu a stavy po vírusovej hepatitíde

ochorenia obehového ústrojenstva
   - chronické ochorenie pečene toxického pôvodu a stavy po vírusovej hepatitíde

ochorenie tráviaceho ústrojenstva
   - chronické ochorenie pečene toxického pôvodu a stavy po vírusovej hepatitíde

poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnút. sekr.
   - chronické ochorenie pečene toxického pôvodu a stavy po vírusovej hepatitíde

Slovensko, study in Australia
SKonline® 2000-2014, Všetky práva vyhradené.